Скільки всього гравців у баскетбольній команді

Баскетбол - це популярна командна спортивна гра з м 'ячем. Причому поширений як чоловічий, так і жіночий баскетбол, різниця між якими тільки в статевій приналежності гравців.

Гра

Суть гри в баскетбол в наступному: змагаються між собою дві команди по 12 гравців, на майданчику одночасно діють по 5 гравців від кожної, м 'яч руками потрібно закинути в кільце іншої команди, не давши при цьому суперникам заволодіти м' ячем. Майданчик для баскетболу 28 на 15 метрів, кошик на щиті на рівні 305 сантиметрів, а кільце в діаметрі - 45 сантиметрів.

Гра включає в себе чотири десятихвилинних періоди з перервами в одну хвилину. Виграє команда, яка закинула більшу кількість очок. У баскетболі гравець під певним номером має свої певні функції.

Гравці

Гравця під номером один називають таким, що розігрує. Саме він починає атакуючі комбінації. Головні його функції в передачі результативних пасів і в "бомбардуванні" кільця команди візаві з дальньої дистанції. Плеймекер повинен переглядати весь ігровий майданчик, миттєво реагувати на зміну тактики гри команди. Перший номер виконує також і роль захисника - перехоплює м 'яч у суперника. Найбільш підходящий ріст близько 190 сантиметрів. Баскетболіст під номером два називається атакуючим захисником. Його роль у допомозі плеймейкеру і в "бомбардуванні" кільця суперника здалеку. Атакуючий захисник орієнтується на швидкий підхід до кільця суперника. Він скидає м 'яч на периметр. Більшість контратак завершує гравець з другим номером. Основним критерієм відбору гравця на цю позицію є його високі швидкісні дані. Оптимальне зростання в межах 190-200 сантиметрів. Номер три, або легкий форвард, - свого роду, сполучна ланка між гравцями, що розігрують і іншими. Основна роль в наборі очок. Тут важливо, щоб гравець під номером три володів майстерністю ведення м 'яча і точним кидком. Легкий форвард повинен володіти високими швидкісними даними, оскільки в його функції входить підбирати м 'яч. Найкращим показником зросту для легкого форварда буде 2 метри +/- 5 сантиметрів. Під номером чотири грає важкий форвард. Він повинен підбирати м 'яч від свого кільця і від кільця суперників і блокувати кидки гравців команди суперника. Гравець з таким номером повинен бути фізично міцним і при цьому володіти високим стрибком. Йому знадобиться навик точно закидати м 'яч у кошик з середньої дистанції. Краще з роллю важкого форварда впорається баскетболіст зі зростом 200-215 сантиметрів. І останній, п 'ятий номер, або центровий гравець. На його плечі випадає завершувати атаки з-під кільця. Ще п 'ятий номер підбирає м' яч і блокує кидки суперника. На долю центрового випадають великі фізичні навантаження, звідси вимога в неабиякій силі і витривалості. А що стосується зростання - 210-225 сантиметрів.